YÖNETIM BEYANI

 

ARTIBEL BELGELENDIRME TEKNIK KONTROL GÖZETIM VE EGITIM HIZMETLERI LTD. STI. Türkiye Cumhuriyeti ticari yasalarina uygun olarak kurulmus limited sirket statüsünde bir özel sirkettir.

 Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde 212908 sicil numarasi ile yayinlanmistir. Bu degisiklik ticaret sicil gazetesinin 13 Kasim 2014 tarihli ve 8693 sayili nüshasinin 38. sayfasinda yayinlanmistir. (resmi gazetedeki bu son yayinlanis unvan ve adres degisikligi neticesindedir.); Ayrica halka açik olarak www.ticaretsicil.gov.tr adresinden bu bilgilere ulasila bilinmektedir.
ARTIBEL, ISO 17021 standardina göre yönetim sistemleri belgelendirme, ISO 17020 standardina göre muayene, periyodik kontroller ve uygunluk degerlendirme hizmetleri sunmaktadir.
Bu taahhüt, ARTIBEL üst yönetimi tarafindan verilir. ARTIBEL üst yönetimi tek ortakli bir Genel Müdür’den olusur.
ARTIBEL, politikalari geregi tüm kuruluslara esit mesafededir. ARTIBEL, tüm faaliyetlerinde, kararlari ve faaliyetleri etkileyebilecek her türlü ticari, mali, idari ve diger baskilardan uzak tarafsiz ve bagimsiz bir yapi olusturulmustur. ARTIBEL adina gerçeklestirilen belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme faaliyetlerinde yer alan personel, kurullar, denetçiler ve teknik uzmanlarin kararlarini ve çalismalarini hiçbir kisi veya kurulus etkileyemez.
ARTIBEL’ in, tüm birim ve fonksiyonlarinda danismanlik hizmetleri ile hiçbir iliskisi yoktur, bu tür hizmetlerin sunumu resmi olarak yasaklanmistir. Aday müsterilerin, danismanlik hizmetlerini (eger aldi iseler); nereden aldiklari yazili olarak tespit edilmekte ve analiz edilmektedir.
Faaliyetler ve hizmetler yasal sartlara, ulusal ve uluslararasi kurallara göre müsterilerin beklenti ve ihtiyaçlarina paralel olarak ehil personel tarafindan yerine getirilecektir.
ARTIBEL, belgelendirmeyi verme, sürdürme, yenileme, kapsamini genisletme ve daraltma, askiya alma ve geri çekme dahil olmak üzere, belgelendirme ile ilgili kararlara dair yetkiyi ve sorumlulugu üstlenmektedir. Ayrica ARTIBEL Belgelendirme’nin belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirmeye dair kararlarini tam bagimsiz olarak almasini saglamaktadir.
ARTIBEL üst yönetimi, belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirmeye dair tüm faaliyetlerinde tarafsiz olacaktir. ARTIBEL üst yönetimi, bünyesindeki her çalisanin tarafsizligin önemini anlamasi için gerekli egitimleri saglayacaktir.
ARTIBEL, faaliyetlerinin tarafsizligini tehdit edebilecek çikar çatismalarini düzenli olarak analiz edecek ve tüm personeli tarafindan bu analizin anlasilmasini saglayacaktir. Bu analiz sayesinde, faaliyetlerinde objektif olmayi saglayacaktir.
ARTIBEL, personelinin gerek belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme faaliyetlerinin yürütülmesinden gerekse kararlarinin alinmasindan sorumlu tüm personelinin tarafsizlik basta olmak üzere gizlilik, açiklik, sorumluluk ve yeterlilik ilkelerine sadik kalarak çalisacaklarini ise baslamadan önce imzalatacagi sözlesmeler ile taahhüt ettirecektir.
ARTIBEL, A-Tipi muayene kurulusu olarak, muayenesini yaptigi herhangi bir kurulusun tasarim, üretim, tedarik, kurulum, satin alma, kullanim ya da bakim hizmetlerinde yer almayacak ya da bu islemleri yapan bir tüzel kisiligin parçasi degildir ve olmayacaktir.
ARTIBEL, belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme kurulusu olarak uygunlugu degerlendirilen ürünün; tasarim, üretim, montaj, dagitim ya da bakim faaliyetlerini gerçeklestiren herhangi bir ekonomik operatörün ve bu islemleri yapan bir tüzel kisiligin parçasi degildir ve olmayacaktir. Ayni zamanda imalatçinin herhangi bir rakibinden bagimsiz olarak yapilandirilmis bir üçüncü taraf kurulustur.
ARTIBEL idarecileri ve uygunluk degerlendirme görevlerini yürüten personel asagidakileri yapamaz:
YÖNETIM BEYANI
Onay: Genel Müdür
DD-05/01.10.2015/Rev.00 Sayfa 2/2
(a); Görevlendirildikleri uygunluk degerlendirme faaliyetlerinin bütünlügü veya kararlarinin bagimsizligi ile çelisen herhangi bir faaliyette bulunmak,
(b); Bagimsizlik, tarafsizlik ve objektiflik konusunda güveni zedeleyebilecek hizmet teklif etmek veya sunmak. Özellikle, degerlendirme kapsamindaki ürünün veya süreçlerin tasarimi, insasi, pazarlama ve bakimi için yasal gereklilikler konusunda ekonomik operatörlere veya ticari rakiplere son 3 yil içerisinde danismanlik hizmeti teklif etmemis veya sunmamis olmak zorundadir. Bu durum ekonomik operatörler ve ticari rakipler için uygunluk degerlendirme faaliyetlerini veya tibbi cihaz yönetmeliklerine veya ilgili standartlara ait müsteriye özgü olmayan genel egitim faaliyetlerini engellemez.
ARTIBEL’de belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme prosesine erisim, müsterinin ölçegine veya herhangi bir birlik veya gruba üye olmasina ya da verilmis hâlihazirdaki belgelendirme sayisina bagli degildir.
Müsteri memnuniyetinin saglanmasi ve ARTIBEL’ in sayginligi açisindan personelin sürekli kendilerini gelistirmesi, yenilemesi için hiçbir fedakârliktan kaçinilmayacaktir.
ARTIBEL’ in ileride sunmayi planladigi hizmetler, belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme hizmetlerinden tamamen bagimsiz gerçeklestirilecektir.
Hizmetler sunulurken, tarafsizlik, bagimsizlik ve gizlilik ilkeleri baz alinacak olup ilgili standartlarin ve yönetmeliklerin ve rehberlerin gereklilikleri müsteri memnuniyetinin en üst seviyede karsilanmasi ve ARTIBEL’ in ulusal ve uluslar arasi arenada sayginligini artirmak için titizlikle uygulanacaktir.
Ulusal ve uluslararasi kurallara bagli olarak kurdugumuz sistematik ile bagimsizlik, tarafsizlik ve gizlilik prensipleri, çikar çatismasina sebep olacak durumlarin analiz edilmesi, kaynaklarin temini gibi hususlar dokümanlarimizda açikça belirtilmis ve beyan edilmistir.
ARTIBEL olarak Avrupa birligi ve Türkiye sinirlari içerisindeki her ilden gelen basvurulari cevaplayabilecek denetçi kadrosuna sahibiz. ARTIBEL olarak cografi sinirlarimizi bu ülkeler ile sinirlandirdigimizi, bu ülkelerden gelen her basvuruyu cevaplandiracagimizi taahhüt ederiz.
ARTIBEL’ deki tüm çalisanlar (belgelendirme, muayene ve uygunluk degerlendirme süreci çalisanlari, tam zamanli ya da yari zamanli denetçiler ve teknik uzmanlar); ve görev alan tüm kurul ve komite üyeleri üstlendikleri bütün görevlerde bagimsizdirlar ve ticari, mali ve diger baskilardan uzak olduklari ve olacaklari bu beyanla garanti altina alinmistir.

Abone olun

Güncel bilgiler E Mailinize gönderilecektir