HAKKIMIZDA

2005 yılında tamamen yerli sermaye ile belgelendirme hizmeti vermeye başlayan şirketimiz; ‘’Belgelendirme, Muayene ve Eğitim’’ kuruluşudur. Temel kuruluş amacımız; uluslararası tanınabilir belgelendirme, muayene ve eğitim hizmetlerini Türkiye’de uygulayarak, hem ülkemiz altyapısını güçlendirmek, hem de uluslararası pazarda ülkemize gelir kazandırmaktır. Bu amaca yönelik olarak, hizmet ve kalitemizi her geçen gün artırarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Şirket merkezimiz Ankara’dadır, çalışmalarımızı bölgesel olarak artırmak amacıyla, 2011 yılı itibariyle,  İstanbul ofisimizi    hizmete açtık. 2016 yılında Samsun, 2019 yılında İzmir ofisimiz açmış bulunmaktayız.

ISO 17021 ve ISO 17020 Standartlarına göre TÜRKAK tarafından akredite olan Belgelendirme/ Muayene hizmetlerini, müşteri isteklerine ve standart gereklerine uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.

ISO 17021 standardı kapsamında ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 27001 yönetim sistemlerinde TURKAK’ tan akredite bir belgelendirme kuruluşuyuz. Ayrıca HELAL, BRC Food/IoP, IFS, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 45001, ISO 16949, ISO 20000  standartlarında belgelendirme hizmetleri sunmaktayız. 

ISO 17020 Standardı kapsamında Asansörler, Kaldırma İletme Ekipmanları, Basınçlı Kaplar, Kazanların Periyodik Muayenesi, Elektriksel Teknik Ölçümler (topraklama, paratoner, katodik koruma, AG sistemleri jeneratör, güç kaynağı), Hijyen ve Sanitasyon Muayenesi, Lejyonella ve Havuz Muayenesi konularında TÜRKAK’tan akredite A Tipi Muayene kuruluşuyuz.Yürüyen merdiven ve bant, kaldırma ve iletme makinaları(kule vinç, platform), tahribatsız muayene(UT/ PT/ MT, MPI / VT), Asansörler(AT tip incelemesi-modülB, AT birim doğrulaması-modülG, son muayene-modülF), Makine direktifleri(AT tip incelemesi-modülB) konularında periyodik kontrol, muayene ve son kontrollerin hizmetini vermekteyiz.

Artıbel, NB 2742 numarası ile Onaylanmış Kuruluş olarak  gerek   Asasör Yönetmeliği ve gerekse Makine Emniyeti Yönetmeliği alanlarında uygunluk değerlendirme (CE işareti) hizmetleri gerçekleştirmektedir.

Avrupa Birliği’nin NB 0497 nolu onaylı kuruluşu CSI S.p.A. adına CE, ADR, UN ürün belgelendirmesi ile test hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

Sosyal Sorumluluk standardı SA 8000 belgelendirmesi ve BSCI raporlaması için APCER’in çözüm ortağıyız.

Uluslararası geçerliliği kabul edilmiş eğitim kurumu olan IRCA’ dan akredite bir eğitim kurumunun yetkili temsilcisiyiz.               

Kurumsal yapımız ve Ulusal - Uluslararası kapsamda geniş ve güvenilir akreditasyon olanaklarımız ile kuruluşlara global anlamda saygınlık ve katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Kendi alanında uzman, ülkemize değer katabilecek uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmaktayız. Bu çalışmalardaki temel amacımız işbirliği yaptığımız kuruluşların bilgi birikimlerini ülkemize kazandırmaktır. Bu doğrultuda, 2009 yılından beri Avrupa’nın saygın ve donanımlı kuruluşlarından olan İtalyan menşeli CSI S.p.A. Belgelendirme ve Test firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz.

Abone olun

Güncel bilgiler E Mailinize gönderilecektir